DDM COLIBRI webdesign: MiHar
Home Kapela Koncerty MP3 Galerie Kontakty
ʚ
R² MiHar

COLIBRI:

- kytara, zpěv
MiHar - baskytara
URa - kytara, zpěv
Pazzi - bicí
URa Pazzi
Pražská kapela COLIBRI prezentuje převážně autorské skladby ve vlastním stylu rocku s popovým cítěním a s prvky funky rytmiky. Existuje od léta roku 2001, kdy ji společně založili Radek Rýda (R²), Michal Harmatha (MiHar) a Igor Kakljugin (Groovy), kteří spolu již dříve spolupracovali na různých hudebních projektech.

Více než rok se COLIBRI nedařilo nalézt kvalitního bubeníka a kapela hrála s podporou automatických bicích. V prosinci 2002 se ke COLIBRI přidal bubeník Pavel Pečenka. Sestava se stala kompletní poté, co ji v dubnu 2003 doplnil kytarista Jiří Juránek (URa, též známý jako AFKAJ). V září 2003 Colibri opustil Pavel Pečenka. Poté Colibri hráli opět bez živého bubeníka pouze s doprovodem programovaných bicích podpořených rytmickými smyčkami. V říjnu 2004 přichází do Colibri opět živý bubeník, Dan Pažout.
Kapela pak vystupovala ve výše uvedené pětici, nicméně opadající zájem Groovyho o kapelu vedl k řešení kdy se frontmanem stal R². Groovy se však na koncertech občas objeví v roli hosta.